قدرت باور.افکار و باورها.قدرت احساس و باور و افکار.قوانین جهان.انرژی و کائنات. قوانین ارتعاش

عجیب اما واقعی:                                  باورهای شما مسئول بهشت یا جهنم بودن زندگیتونه!!!

چرا من تا این حد در روابطم شکست می‌خورم؟

چرا همه افراد بعد از مدتی من رو طرد می‌کنن؟

چطوریه که هیچ وقت نمی­تونم کارامو تمام کنم؟

دیدی فلانی هم بهم دروغ گفت؟ پس مثل همیشه می­گم تو دنیا همه دروغ گو هستن.

چرا همه از اعتمادم سو استفاده می­کنن؟

دوست خوبم اگر سوالات بالا و مشابه اون از صبح تا شب چندین در ذهن شما بار تداعی می‌شه، بهتره که یک سری به صندوقچه باورهای خودتون بزنید. شاید نیاز به تمیزکاری داره…

قبلش اما حتما مقاله رو تا انتها بخونین، چون این نوشته 5 راهکار شگفت انگیز برای تغییر باورها ارائه کرده.

ریشه شکل گیری باورها به چه زمانی بر می گرده؟

اساس زندگی همه انسان‌ها باور نام داره.

زمانی که به دنیا می‌آییم، مغزمون پره از نورون­های عصبی که تعدادشون حدودا به 100 میلیارد می‌رسه.

هر نورون از لحظه تولد یا حتی زودتر شروع به ارتباط برقرار کردن با نورن های دیگه می کنه. به پیوند هر نورون با نورون دیگه سیناپس گفته می‌شه. سیناپس‌ها هم با هم ارتباط برقرار می‌کنن. در نهایت شبکه عصبی مغز رو تشکیل می‌دن.

این شبکه عصبی‌ها هر بار که روشن می‌شن یک مفهوم یا معنای خاص رو به انسان تفهیم می‌کنن. این مفاهیم باور انسان رو شکل می دن.

هر باوری افکاری از جنس خودش رو به شما ارائه می ده. یعنی اگر شخصی باور داره که همه دنیا دزد هستند، بدون این که اطلاع داشته باشه، افکارش حول این محور می‌چرخه:

1- دزد زیاده.

2- مراقب دزدها باش.

3- در خونه و ماشین رو چند بار چک کن.

4- در جاهای شلوغ خیلی مراقب کیفت باش.

5- به آدم های غریبه اعتماد نکن ممکنه دزد باشن.

طبق قانون جذب این افکار دزد بیشتر رو به زندگی اون شخص دعوت می­کنه. این پروسه که توضیح دادم یک مثال بسیار کوچیک از تاثیر باور بر تجربه های هر شخص هست.

هر کودک زمانی که نطفه­اش تشکیل می‌شه تمام باورهای پدر و مادرش رو به صورت انرژی از ژن‌ها دریافت می‌کنه. از زمانی هم که به دنیا میاد تمام اطلاعات رو مثل ضبط صوت در مغز خودش ضبط می‌کنه. این ضبط صوت در حال ساختن شبکه عصبی و باورهای زندگیشه. بچه‌ها قبل از 7 سالگی مغزشون در حالت آلفا هست و این حالت یعنی تلقین پذیری حدودا 20 تا 30 برابر بیشتر از بزرگسالی هست. برای امتحان کافیه یک کلمه ناپسند در کنار یک بچه مطرح بشه. خیلی سریع اون رو تکرار می­کنه و با التماس هزار نفر که نگو این حرف زشته دیگه از دهنش نمی افته. کودک مقصر نیست.

این شبکه عصبی رو شما در ذهنش تشکیل دادین.

این اطلاعات ضبط شده در 7 سال اول زندگی و جنینی، اساس و بنیان باورهای هر شخصی است. تمام افکار انسان در طول زندگی او حول باورهای او ایجاد می‌شه.

پس باورها و زمان شکل­ گیری اون رو خدمت شما به اختصار توضیح دادیم.

باور چه نقشی در زندگی انسان داره؟

همون طور که مطرح شد، باورها از اتصال شبکه عصبی های مختلف در مغز ایجاد می شن و هر باور فکری هست که بارها و بارها در ذهن مرور می شه.

باورها افکار زیادی رو ایجاد می کنن و اون افکار احساس مخصوص به خودشون رو و در نهایت باید عرض کنیم که قانون جذب هم همواره در حال کار کردنه بدون هیچ چون و چرایی.

توجه داشته باشین دوستان عزیزم که قانون جذب با هیچ احدی شوخی و تعارف نداره و کارش خلق ارتعاش شما به صورت حقیقت زندگی شماست.

ارتعاش از احساس و احساس از افکار و افکار از باورهای شما حاصل می شه. پس باورهای شماست که قانون جذب رو در جهت خودش به حرکت وادار می کنه.

توجه بسیار عمیق به این نکته داشته باشید که قانون جذب بیشعور ترین حقیقت این دنیاست.

یعنی اصلا نمی فهمه باوری مثل:

انسان قابل اعتمادی در این جهان نیست

برای شما مفیده یا مخرب، قانون جذب فقط و فقط باور شما رو به شما نشون می ده. کسی که مسئول شناسایی مخرب یا مفید بودن باورهاست، خود شما هستید. چون قانون جذب قدرت درک اون رو نداره.

چرا باید باورهامو بازبینی کنم؟

تمام اتفاق های زندگی همه انسان‌ها روی کره زمین انعکاس باورهای اون‌ها هست. اگر از اتفاق های زندگی خودتون رضایت دارید به هیچ عنوان دنبال تغییر باورهای خودتون نرید. اما اگر حتی یک تجربه دارید که مدام براتون تکرار می‌شه و دوسش ندارید، قانون جذب داره به شما اخطار می‌ده عزیزم برای این که از تمام زندگی خودت لذت ببری این باور رو تغییر بده تا افکار و احساس و ارتعاشت تغییر کنه.

مثلا اگر شما در کودکی در خانواده­ای به دنیا اومدین که یک بار در دوران طفولیت پدر و مادر یا والد، شما رو بدون هیچ قصد و غرضی رها کردن و یک جا گذاشتنتون که به کاراشون برسن.

شما دچار تله ذهنی یا باوری به نام طردشدگی هستین. در سن بزرگسالی می­بنین تمام روابط شما به جایی منتهی می­شه که یا شما رو طرد می­کنن که باعثش رفتارهای شماست. یا شما افراد رو طرد می­کنین به خاطر این که می­ترسین طرد بشین.

(این نتیجه یک باور مخرب به اسم من دوست داشتنی نیستم چون منو رها کردن هست). اما اگر این باور تغییر کنه تمام جوانب ارتباطات شما تغییر خواهد کرد.

بازبینی باورها اصلی­ ترین کار زندگی هر انسانی هست.

 

کدام باور رو باید تغییر بدم؟

دوست خوبم قبل از این که بدونین باید کدام باور خودتون رو تغییر بدین بهتره با انواع باورها آشنا بشین:

1- باورهای مفید و سازنده: این باورها به رشد مادی و معنوی شما کمک می­کنه. حال شما رو هر روز بهتر و بهتر می­کنه. باهاش می تونین به دیگران هم کمک کنید. با این باورها شما هر روز گسترش زندگی خودتون از لحاظ مادی و معنوی رو حس می­کنید.

2- باورهای مخرب: این باورها تنها کاری که انجام می‌دن اینه: هر روز از اهداف خودتون دور و دورتر می‌شین. این باورها فقط باعث پسرفت شما می‌شن. این باورها از شما که حقیقتون نامحدوده یک موجود محدود و ضعیف می‌سازه.

توجه داشته باشین که باورها تعدادشون بسیار زیاده خیلی زیاد. اما در مجموع دو دسته باور داریم که باید خودتون زحمت بکشین و ببینین که افکار شما به باور مخرب ختم می‌شن یا باورهای مفید؟

خوب حالا با خودتون می‌گین من باید کدام باور رو تغییر بدم؟

نمی دونم از کجای این دنیا و در کدوم شهر این نوشته رو می‌خونین اما بدونید هر باوری هر باوری حتی اگر مهم­ترین باور خانواده و جامعه شماست و داره به زندگی و رشد شخص خود شما آسیب می‌زنه باید تغییر کنه.

شما برای حمل باورهای مخرب خانواده، اجتماع و مدرسه به این دنیا نیامدین.

شما برای لذت بردن روی زمین هستید .

برای رشد مادی و معنوی.

شما برای همه چیز روی زمین هستید به جز غم و اندوه و حسرت و نرسیدن به خواسته هاتون. عظمتی در وجود شما هست که باید بهش اجازه بدین زندگی کنه. اون عظمت تنها در صورتی شما رو به سعادت خواهد رسوند که بهش اجازه بدین تمام باورهای مخرب رو از لوح وجودتون پاک کنه.

شما در مسیر زندگی خودتون، به هیچ عنوان مسئول حمل باورهای مخرب دیگران نیستین.

فکر کنید و هر جا هر لحظه هر ساعت دیدین افکار شما به یک باور مخرب ختم می‌شه که داره لذت رو از شما دور می‌کنه. محکم بزنید روی ترمز و ریشه اون باور مخرب رو پیدا کنید. بعد هم با تکنیک­هایی که در ادامه خدمت شما عرض می‌کنیم باورهای سازنده و مفید رو جایگزینشون کنید.

زندگی برای لذت بردن و رشد به شما هدیه داده شده است. شما برای زندگی کردن در عادت‌ها و باورهای مخرب خانواده جامعه و مردم به دنیا نیامده اید.

ذهن انسان قدرت تغییر تمام شبکه عصبی‌ها رو داره. فقط منتظر درخواست و تلاش و صبر و پشتکار شماست.

آیا شما برای تغییر باورهای خود آماده هستید؟

باور و باورهای سازنده و مخرب. قدرت باور.افکار و باورها.قدرت احساس و باور و افکار.قوانین جهان.انرژی و کائنات. قوانین ارتعاش

به نظرتون اگر ادیسون باور نداشت می تونه دنیا رو روشن کنه، الان در چه وضعیتی بودیم؟

5 روش تغییر باورها:

در ادامه 5 تکنیک تغییر باورها رو خدمتتون معرفی خواهیم کرد. می‌تونین ازشون استفاده کنید، این تکنیک‌ها کاملا متافیزیکی هست یعنی شاید اول بهش بخندین اما اگر چند ماه به طور مکرر بهشون عمل کنید نتایج بسیار عجیبی رو مشاهده خواهید کرد:

1- شکرگزاری: این تکنیک برای هر مساله­ای در زندگی شما کاربرد داره حتی تغییر باورها. هر باوری که می‌خواهین تغییر کنه رو در زمان حال یادداشت کنید و بابتش خدا رو شکر کنید. به طور مثال: خدایا شکر شکر شکر که باور کرده­ام قاعده این عالم بر وفور و فراوانیه و همه چیز در این جهان هر لحظه در حال افزایش و زیاد شدنه… هر چیز که دوست دارین به باور شما تبدیل بشه رو با شکرگزاری از خدا دریافت کنید. خیلی ساده اما معجزه وار.

2- پیدا کردن افراد موفقی که باورهایی مخالف باورهای مخرب شما دارن: مثلا شما باور دارید که برای موفق بودن حتما باید خانواده موفقی داشت همین الان که دارم این مقاله رو تایپ می‌کنم، عکس حدود 100 تا خانم و آقای موفق روی دیوار رو به روم هست که همه­شون از صفر مطلق از خانواده­های صفر مطلق شروع کردن. یک مثال بارز جهانی: رونالدو… بزرگترین ستاره فوتبال در عصر حاضر.

3- تلقین: باورهای مخرب خودتون رو شناسایی کنید و به جای اونها باورهای سازنده یادداشت کنید و این باورها رو در یک دفتر جدید یادداشت کنید. اسم اون دفتر رو بگذارین دفتر باورهای جدید، به مدت 6 ماه تا 1 سال و اگر دوست داشتین بیشتر هر روز یه سری بهش بزنین و مطالعه­اش کنید. حتی می‌تونین عبارت تاکیدی براش بسازین و مدام تکرارش کنین تا در ذهنتون شبکه عصبی جدیدی از باور سازنده جدید شکل بگیره.

4- ریشه یابی باورها: به افکار خود آگاهانه نگاه کنید نه با قضاوت. مثلا نگین این فکر خوبه یا بد، با خود توجه کنید که ریشه این فکر در کجاست؟ مثلا اگر از رشد شخص دیگه­ای حسادت به شما دست می‌ده ریشه این احساس می‌تونه باور نداشتن قاعده وفور و فراوانی در این عالم باشه. اگر به افکار خودتون آگاه نباشین نمی­تونین باورهای مخرب رو شناسایی و درمان کنید.

5- مراقبه: به نظرم مراقبه برای هر درد بی درمانی دواست.😊😊😊در این مراقبه با تمرکز روی دم و بازدم در هر دم با خود فکر کنید تمام باورهای سازنده و مفید وارد جسم شما می‌شن و تمام باورهای مخرب با هر عمل بازدم از جسم و جان شما خارج می‌شن.

دوست داریم اگر شما هم تجربه­هایی از قدرت باور براتون پیش اومده؛ زمانی رو برای تایپ تجربه تون در قسمت زیر اختصاص بدین. چون اگر شما هم تجربه هاتون رو به اشتراک بگذارین خیلی از دوستان دیگه بهتر می­تونن قدرت باورها رو در زندگی خودشون مشاهده کنن.

امیدوارم همیشه در ارتعاش عشق و ثروت مرتعش بشین😊