.

متافیزیک.معنویت.کشف و شهود.قدرت توجه و تمرکز. تمرکز و فکر متمکز در قانون جذب.ارتعاش.فرکانس.قوانین کائنات.قانون جذب.انرژی.این تو هستی

جهان متافیزیک معنویت.این تو هستی.قانون جذب.ارتعاش.استرهیکس. انرژی توجه و تمرکز

آیا با قدرت تمرکز و توجه در قانون جذب آشنا هستید؟

تا به حال شده روی این مساله که چه قدر از یک مورد خاص(یک غذا، ماشین، رفتار، خوراکی، یا هر چیزی) بدتون میاد تمرکز کنید یا به این احساس تنفر، توجه کنید و بعد ببینید که همه جا پر از اون مورد خاص شده؟

شما تنها نیستین!!!

بنده خودم دقیقا همین شکلی­ام. اگر الان به این توجه کنم که مثلا از ماشین ال 90 خوشم نمیاد، اون روز شاید 80 تا ال 90 تو خیابون ببینم. 

یا اگر بگم وای چه قدر دلم مثلا بلوبری می‌خواد دقیقا همون روز یا چند روز بعد به جایی که بلوبری وجود داشته باشه کشیده می­شم.

همه ما انسان‌ها دقیقا این اتفاق رو تجربه کردیم.

این اتفاقات هم اتفاقی نیست.

به این مساله در قانون جذب می‌گن قدرت تمرکز و توجه.

همون­طور که می­دونین طبق قانون جذب ما با اتفاق­های زندگی خودمون رو به رو نمی­شیم بلکه ما خالق اتفاق­های زندگی خودمون هستیم.

این خلقت، با قدرت توجه و تمرکز خود شخص عزیز و گرامی ما، اتفاق می‌افته. آیا شما برای داشتن یک زندگی زیبا و عالی، توانایی کنترل توجه و تمرکز خودتون رو دارین؟

اگه دوست دارین درباره قدرت کنترل تمرکز و توجه، اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما همراه باشید.

در این مقاله موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته:

1- تمرکز و توجه چیست؟

2- از کجا بدونم تمرکز و توجه من روی مساله مثبتی هست یا خیر؟

3- اگر روی تمرکز و توجهم به مسائل کنترل نداشته باشم، چه خواهد شد؟

4- چطور با قدرت تمرکز و توجه به اهدافم برسم؟

5- 3 راه افزایش قدرت شما برای کنترل توجه و تمرکزتون.

تمرکز و توجه چیست؟

این قسمت رو با یک سوال از شما دوست عزیز شروع کنیم.

تا به حال شده در یک جمع که پر از سر و صدا و شلوغه با عزیزی در حال صحبت باشید؟ همه اون صداهای اطراف گنگ به نظر می‌رسه و شما فقط در حال شنیدن صدای مخاطب خودتون هستین و بهش توجه می‌کنین. تا حالا به این موضوع دقت کردین؟

به این پروسه، تمرکز و توجه گفته می شه.

خیلی از اوقات ما در همهمه سر و صداهای ذهن خودمون که حامل 60 تا 70 هزار فکر در طول روز هست دقیقا مثل اون اتاق شلوغ به یک فکر خاص توجه می‌کنیم. صدای اون فکر رو بیشتر از همه افکار می‌شنویم. بهش شاخ و برگ می‌دیم و این فکر یک حس در ما ایجاد می‌کنه. (هر حسی چه خوب و چه بد)

بعد از این حس دوباره یک فکر از جنس همین احساس برای ما تولید می‌شه و بعد احساس شدیدتری به ما دست می‌ده.

همین جا صبر کنید دقیقا همین جا !!!

هر وقت احساسات شما در حال برانگیخته شدن بود مثبت یا منفی هیچ تفاوتی نداره در این حالت شما در حال توجه و تمرکز هستید که حتما و حتما خلقی رو برای شما رقم خواهد خورد. شما در حال خلق اتفاق هستید؛ که می‌شه گفت این اتفاق، بچه تمرکز و توجه شماست.

اتفاقی که شما در حال خلقش هستید دقیقا از جنس توجه و تمرکز و احساس شما خواهد بود.

مثلا شما به این موضوع فکر می‌کنید:

فلان روز از دست فلان شخص خیلی عصبانی شدم چرا حالش رو جا نیاوردم؟

شما در حال توجه به این فکر هستید.

در مرحله بعد شما حس خشم رو که حاصل این فکر منفی هست در خودتون تولید می‌کنید توجه کنید که عرض کردم شما در حال تولید این حس هستید چون شما تصمیم گرفتین به دنبال این فکر تشریف ببرین.

بعد حس خشم برای شما فکر بد بعدی رو ایجاد می‌کنه مثلا با خودتون می‌گین آره همیشه حقمو در اکثر جاها ضایع کردن.

توجه بسیار عمیق داشته باشین که شما هستین که دارین به این فکر توجه می‌کنین و در مرحله بعد این خشم با شدت بیشتری بروز می‌کنه. ممکنه شما حدود 2 تا 3 ساعت هم در این فکر و احساس خشم باقی بمونید. بدون این که از عواقب اون اطلاع داشته باشین؛

اما

شما به یک مورد که حس خشم و عصبانیت داشت توجه کردین و احساساتتون در این باره برانگیخته شد. پس ایمان داشته باشید به زودی اتفاقی برای شما خواهد افتاد که همراه با ایجاد دوباره این حس خشم و عصبانیت خواهد بود.

هر اتفاقی هم جنس احساس و افکارهای قبلی شماست.

قانون جذب می‌گه:

جهان هستی نه به خواسته شما. بلکه به ارتعاش و احساساتِ برانگیخته ی شما پاسخ می‌ده.

قانون جذب همواره در حال پاسخ دادنه.

قانون جذب با هیچ احدی شوخی نداره. وظیفه قانون جذب واکنش به احساسات و ارتعاشاته.

شما فکر می‌کنید که قانون جاذبه کره زمین ممکنه مثلا برای شخصی کار کنه و برای شخصی کار نکنه؟

خیر این خنده داره چون همه انسان‌ها قانون جاذبه زمین رو درک کردن و ایمان دارن که این قانون با احدی شوخی نداره. پس چرا در مورد قانون جذب هیچ کسی نگاهش به این شکل نیست؟

خیلی از افراد فکر می‌کنن که قانون جذب شوخیه. بازیه. الکیه. حرف غربی­هاست. اما باور کنید نیست. قانون جذب حقیقت محضه دقیقا مثل قانون جاذبه زمین.

در این جهان به هر مساله ای با احساسات شدید توجه کنید، حقیقت زندگی شما خواهد شد.

پس در این قسمت در مورد این که ما در چه زمانی در حال توجه و تمرکز هستیم؛ همچنین از ارتباط کنترل توجه و تمرکز با قانون جذب صحبت کردیم.

از کجا بدونم توجه و تمرکزم روی مساله مثبتی هست یا خیر؟

خیلی از اوقات دوستان زیادی سوال می‌کنن:

از کجا بدونم که الان در حال توجه و تمرکز روی مورد مثبتی هستم یا خیر توجه من خلق خوبی برام نخواهد داشت؟

عرض می‌کنم:

1- زمانی که شما بعد از هر فکری هر فکری حس خوبی رو تجربه کردین، یعنی دقیقا توجه و تمرکز مثبتی روی موضوع خوبی دارین و اتفاق زندگی شما حتما زیبا خواهد بود.

2- زمانی که فکری رو دنبال کردید که بعدش حس خشم ترس و هر حس ناخوشایند دیگه اومد سراغتون، دست‌ها و پاهاتون رو با هم محکم بزنید روی ترمز چون اتفاقی رو خواهید ساخت که به هیچ عنوان خوشایندتون نخواهد بود.

اگر روی توجه و تمرکزم به مسائل کنترل نداشته باشم، چه خواهد شد؟

در این قسمت به بحث بسیار مهمی خواهیم پرداخت که اگر مراقب تمرکز و توجه خودمون نباشیم چه اتفاقی می‌افته؟

اگر انسان به این درک برسه که با افکار و احساسات خودش زندگیشو بهشت یا جهنم می‌کنه. دیگه هیچ وقت جرات نمی کنه که به مساله منفی فکر کنه و اون رو حس کنه. یعنی اگر به این درک و شناخت برسیم به هیچ عنوان به سادگی به هر مساله ای توجه نخواهیم کرد.

دوستان عزیزم دقت کنید شما یک ارتعاش در جهان ارتعاشی هستید. شما این جسم نیسیتد. این جملات هم جملات عرفانی و ادبی نیست. این‌ها مسائل علمی روز دنیاست که در کشورهای جهان اول در دانشگاه‌ها در حال تدریسه.

شما ارتعاشی هستید که به هر چیز که توجه کنید با آن یکی خواهید شد و جهان هستی هم هیچ چاره­ای جز خلق بیشتر از آن­چه که مورد توجه و تمرکز شما بوده نداره.

ایمان داشته باشید که اتفاق خوبی برای شما نخواهد افتاد.

اگر مراقب نقطه تمرکز و توجه خود نباشید.

اگر با همسر خود بحث کرده­اید و مدام روی این نکته توجه دارید. با خود می گویید او بیشعور و کم­ درک است.

بیشعوری بیشتری از او خواهید دید.

اگر سر حقوقتان با رئیس خود بحث کرده­اید.  روی این توجه دارید که او دیکتاتور است. ایمان داشته باشید اگر اون مجموعه رو ترک کنید. در جایی مشغول خواهید شد که رئیسش دیکتاتورتر از رئیس قبلتان است.

قانون جذب مثل قلب شما که وقتی شما حواستان نیست هم می‌تپد، همواره در حال عمل کردنه.

تاکید بسیار زیادی دارم روی این مساله که قانون جذب با هیچ احدی نه شوخی نه پارتی و نه تعارف نداره. همیشه در صحبت‌ها عرض کرده­ام شما قانون جذب رو یک موجود بیشعور فرض کنید که فقط به نقطه تمرکز و توجه شما نگاه می‌کنه و اتفاقاتی دقیقا از همون جنس رو به شما تحویل می‌ده.

اگه متوجه شدین که نتیجه عدم کنترلتون روی توجه و تمرکزتون چه نتیجه­ای خواهد داشت، می‌تونین به سراغ بخش بعد تشریف ببرین در غیر این صورت مبحث بالا رو حد اقل 9 بار بخونین. توجه کنید قانون جذب به ارتعاش و احساس شما واکنش نشون می ده.

چطور با کنترل توجه و تمرکز به اهدافم برسم؟

این قسمت رو با چند جمله بسیار مهم و کلیدی و یک مثال خدمت شما ارائه می‌دم. اگر می‌خواهید با قدرت تمرکز و توجه به اهدافتون برسین باید

1- به مسائلی که به شما احساس خوبی می‌ده توجه کنید.

2- به مسائلی که در قلب شما احساس بدی ایجاد می‌کنه توجه نکنید.

3- خودتون رو مسئول احساس خودتون بدونین چون هیچ احدی در این جهان قدرت خراب کردن یا درست کردن احساس شما رو نداره جز خود شما.

4- هر زمان که در حال توجه و تمرکز روی یک مساله منفی بودین از خودتون سوال کنید آیا خلق این فکر و احساس که یک اتفاق دقیقا از همین جنسه من رو خوشحال می‌کنه؟ اگر خیر بدون هیچ تعارفی بزنید روی ترمز و جهت فکر و احساس خودتون رو تغییر بدین.

5- تحت هیچ شرایطی در فرکانس منفی قرار نگیرین. با هر روشی که می‌تونین جایگاه و پوزیشن خودتون، یا فکر و احساس خودتون رو تغییر بدین.

مثال: اگر شما می‌خواهید پول بیشتری داشته باشید و در قلب خودتون فقر رو حس می‌کنید اون چیز که قانون جذب به شما تحویل خواهد داد مقدار بیشتری از اون فقره. قانون جذب به خواسته شما پاسخ نمی­ده بلکه به ارتعاش و احساس حاصل از ارتعاش شما پاسخ می‌ده.

نکته جالبی که وجود داره این که قانون جذب همواره در حال کار کردنه. بدون هیچ وقفه­ای.

3 راه افزایش قدرت شما برای کنترل تمرکز و توجهتون:

برای افزایش قدرت توجه و تمرکز شما چند راهکار ساده در ادامه پیشنهاد کرده­ایم. امیدوارم استفاده کنید و لذت کنترل توجه و تمرکز رو تجربه کنید.

1- شکرگزاری: این عمل که بسیار در قانون جذب مهمه توجه و تمرکز شما رو روی داشته‌ها و مسائل مثبت نگه می‌داره و این یعنی خلق بیشتری از نعمت هایی که شما دارید.

2- تمرین فکر نویسی: که به افکار شما جهت میده تا بدونید دقیقا چه چیزهایی در مغرتون در حال رخ دادنه که دوسش دارین یا ندارین.

3- مراقبه تنفس. در مقاله مراقبه تنفس به صورت کامل شرح داده شده.

در این مقاله در مورد قدرت تمرکز و توجه، عواقب عدم کنترل تمرکز و توجه و چند راهکار برای کنترل تمرکز و توجه صحبت کردیم.

امیدوارم همیشه در ارتعاش عشق و ثروت مرتعش بشین.