معرفی مادر قانون جذب مدرن استرهیکس

در این مقاله قراره که با هم یک سری بزنیم به بیوگرافی و زندگینامه خانم استرهیکس که برای اولین بار قانون جذب رو به صورت گسترده تدریس کرد. البته این کار رو همراه همسرش آقای جری هیکس که خیلی به مسائل متافیزیک علاقه داشت و مشوق بسیار قوی استر در این راه بود انجام داد. زندگی بسیار دیدنی که استر و جری هیکس با هم ساختند منجر به انفجار یک آگاهی عظیم در جهان شد.

آگاهی که نام اون را قانون جذب گذاشتند.
خلاصه­ی تمام فعالیت های استر و جری هیکس در یک جمله به صورت زیر است :

تمام اتفاقات زندگی هر انسانی حاصل افکار و احساس اوست.

برای مطالعه خلاصه ای از زندگی استرهیکس، زنی که عنوان مادر قانون جذب مدرن را به خود اختصاص داده با ما همراه باشید.

1- استر و زندگی او قبل از جری هیکس
استرهیکس (Esther Hicks) متولد 5 مارس سال 1948 در شهر کوالویل واقع در ایالت یوتای آمریکاست. نام خانوادگی سابق استر ویور (Weaver) بود. او بعد از تحصیلات بر طبق رسوم آن زمان و منطقه زندگی خود، در سن پایین با شخصی به نام ریچارد ازدواج کرد. اما پس از مدتی با همسرش به این نتیجه رسیدند که ادامه این زندگی مشترک به نفع هیچ کدوم نیست و به این خاطر از هم جدا شدند. حاصل ازدواج استر و ریچارد که همسر اول او بود یک دختر به نام تریسی است. استر بعد‌ها خاطر نشان کرد که ازدواجش با جری به موفقیت او بسیار در راه رشد معنوی اش کمک کرده.

2- داستان ازدواج استر و جری هیکس
در سال 1976 استر و جری در یک نمایشگاه با هم آشنا شدند. در آن نمایشگاه جری سخنران آموزش کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید برای تیم Amway بود. جری در این نمایشگاه به همراه همسر قبلی خود حاضر شده بود و با او شراکت داشت.
در آموزه های آبراهام در کتاب بخواهید تا به شما داده شود داستان چگونگی ازدواج استر و جری به طور کامل شرح داده شده است. ازدواج استر و جری هیکس به خاطر خوابی بود که استر دید و با استفاده از قانون جذب که استر ناخواسته به آن عمل کرد، این ازدواج اتفاق افتاد. در تاریخ 3 سپتامبر سال 1980 استر در سن 32 سالگی با جری هیکس ازدواج کرد و نام خانوادگی خود را به هیکس که نام خانوادگی جری بود تغییر داد و به خانم استر هیکس تبدیل شد. آن‌ها زندگی آرام و عاشقی را با هم سپری می‌کردند اما جری هیکس همواره به دنبال این پرسش بود که آیا می‌توان زندگی بهتری را خلق کرد. آیا همه چیز آن چیزی هست که ما می‌بینیم یا خیر مواردی هست که روی زندگی تاثیر گذار است اما به چشم دیده نمی شود؟ تا این که… 

3- داستان آشنایی استرهیکس با قانون جذب
این قسمت رو از زبان خانم استر هیکس بشنویم که در صحبت­های خود به آن اشاره کرده­اند:

من و جری زندگی خوبی داشتیم. من انسان مذهبی نبودم اما سعی می‌کردم روزهای یکشنبه در کلیسا  حاضر شوم تا شیطان را از یاد نبرم. جری به دنبال چیزهای عجیب غریب و غیبی بود و من از غیب و جن و روح و … ترس و واهمه شدیدی داشتم.
در اون زمان در مورد زنی به نام شیلا شنیده بودیم که می‌توانست با دنیای ارواح ارتباط برقرار کنه. جری علاقه به دیدار آن خانم داشت اما من همیشه او رو منع می‌کردم که این کار اشتباهه. تا این که یک روز اطلاع داد با او قرار گذاشته و شروع کرد به نوشتن سوالاتش. من خیلی دودل بودم که به این جلسه برم یا خیر.

سرانجام تصمیم به رفتن گرفتم. با جری به این جلسه رفتیم. زمانی که در آن عمارت باز شد احساس بسیار خوبی از آن خانه گرفتم وارد اتاق بزرگی شدیم کمی بعد شیلا آمد. دستیارش هم همراه او بود. شیلا روی تختی دراز کشید و دستیارش گفت شیلا به یک عالم غیر مادی وصل می‌شه و شما می‌توانید سوالات خودتون رو از او بپرسید. احساس خوبی داشتم و با خودم گفتم اوضاع اون قدر‌ها هم ترسناک نبوده.

بعد از این که جری تعدادی از سوالات خود رو پرسید و پاسخ هایش را دریافت کرد. خیلی تعجب کرده بودم. پاسخ‌ها انگار از جهانی دیگه می‌آمدند. نیم ساعت زمان ما تمام شد و به سمت خانه برگشتیم. ذهنم خیلی مشغول اون آرامش شده بود و به جری گفتم مایلم باز هم به این جا بیام. جری از این صحبتم خیلی خوشحال شد.
در جلسه بعد از شیلا سوال کردم چطور می‌توانیم به خواسته هامون برسیم؟ او پاسخ داد از طریق تلقین و مراقبه. مراقبه رو برامون توضیح داد. بعد از این جلسه به مدت 9 ماه هر روز با جری به مراقبه نشسیتم و تجربه­های عجیبی داشتیم تا این که یک روز راهنمای درونی­ام آبراهام رو ملاقات کردم. آشنایی من و قانون جذب از ملاقاتم با شیلا و بعد هم آموزه­های آبراهام هیکس استارت خورد.
در واقع می‌توان گفت علاقه ی جری به مسائل ماورا و متافیزیک باعث رشد آگاهی­های استر شد که این انقلاب بزرگی فکری را ایجاد کرد.

4- اقدامات استر و جری هیکس برای آموزش قانون جذب از طرف آبراهام:
ازدواج استر و جری هیکس حاصل بسیار بزرگی به جز فرزنددار شدن داشت. آموزش و جهانی کردن قانونی به نام قانون جذب که روی زندگی بسیاری از انسان‌ها تاثیر گذاشت. در سال 1986 ، جری و استر شروع به نوشتن مقاله در مورد آبراهام کردند. در مورد آبراهام در مقاله آبراهام به طور مفصل صحبت شده است.
استر و جری اولین کارگاهشان تحت عنوان « کارگاه هنر پذیرش » برگزار کردند. در بیشتر از 30 کشور و 50 ایالت کارگاه های کاملا تخصصی در زمینه قانون جذب برگزار کردند. کارگاه­هایی که نه تنها بر روی زندگی آن افراد بلکه روی تغییر ارتعاش جهان نیز تاثیر بسیاری داشت.
در طول این آموزش‌ها اون­‌ها انتشارات آبراهام هیکس که نام راهنمای درونی استر بود رو تاسیس کردند.
مجموعه کتاب های استر هیکس و جری هیکس به شرح زیر است:
شروعی دوباره1 – 1988
شروعی دوباره 2 – 1992
کتاب بخواهید تا به شما داده شود – 2005
قدرت شگفت انگیز آرزوهای شما – 2005
کلید قانون جذب – 2006
کتاب سارا 1 : سارا قانون جذب را می‌آموزد – 2007
کتاب سارا 2 : دوستان خوب و بدون پر و بال سلیمان – 2007
کتاب سارا 3 : جغدی سخنگو به ز هزاران کلام – 2008
قدرت شگفت انگیز احساسات ( راهنمای درون ) – 2008
کتاب قانون جذب ثروت  – 2008
گرداب مجموعه قوانین قانون جذب – 2009
قانون جذب و سلامتی – 2009
آفرینش والا – 2014
اکثر این کتاب‌ها در نیویورک تایمز به عنوان پرفروش ترین‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین فیلم مستند راز که در سال 2006 توسط راندابرن منتشر شد داستان همان قانون جذبی است که توسط استر و جری هیکس آموزش داده شد. داستان از این قرار است که راندابرن که در سمینار‌ها و آموزش های استر و جری هیکس شرکت کرد بعد از دیدن اتفاق­های خارق العاده در زندگی خودش تصمیم گرفت مستندی را بسازد و آن را به دید جهانیان برساند.

این اتفاق هم افتاد و این مستند مورد استقبال بسیار فراوانی قرار گرفت و زندگی بسیاری از افراد را متحول کرد.

استر و جری هیکس نقش بسیار مهمی در انتشار قانون جذب داشتند و آموزش هایشان پایه و اساس تعالیم بسیاری از مربی های موفقیت در سطح دنیاست.

طبق قانون جذب هر چیزی هم جنس خودش رو جذب می‌کنه. اگر ثروتمند باشیم ثروتمند تر و اگر فقیر باشیم هر روز فقیرتر… اگر خوشحال باشیم هر روز خوشحال تر و اگر غمگین باشیم هر روز غمگین­تر خواهیم شد. اما طبق این آموزه‌ها به راستی هم حقیقت دارد همه اتفاق های زندگی ما حاصل ارتعاش خودمان است. پس راهی بسیار دقیق برای تغییر اتفاق­ها وجود دارد که استر و جری هیکس سال­ها به تدریس آن پرداختند تغییر افکار و ارتعاش…
قبل از مرگ جری در سال ۲۰۱۱، آن‌ها با همدیگر سفرهای منظمی را از ایالات متحده آغاز کردند تا آموزه‌ها ابراهام که یک آگاهی گروهی غیرفیزیکی، شادی، عشق و نشاط را به همراه دارد را به مردم دنیا آموزش دهند. استر این آگاهی را «هوش بی‌نهایت» و جری را آن را «عشق خالص» می‌نامند. وی به همراه جری در ۳۰ کشور مختلف جهان ۵۰ کارگاه تخصصی دربارة قانون جذب اجرا کردند.

کلا قرار بود که چه چیز رو متوجه بشیم از این مقاله؟
دوستای عزیزم در این مقاله موارد زیر مطرح شد:

خلاصه­ای از زندگی شخصی که قانون جذب رو در جهان منتشر کرد رو با هم خوندیم. توجه کنید بعضی از منابع استر هیکس رو بنیانگذار قانون جذب می­د­ونن اما این طور نیست و قانون جذب از قبل هم آموزش داده می‌شد اما توسط استر و جری به گوش همه مردم رسید.
از نحوه ورود استر به زندگی جری هیکس مطلع شدیم و دریافتیم کائنات برای کمک به رشد جهان از چه راه­هایی داره انسان‌ها رو در کنار هم قرار می‌ده تا اتفاقی که باید بیفته بیفته.    داستان ورود استر هیکس به دنیای متافیزیک رو با هم بررسی کردیم.
در نهایت هم در مورد اقدامات این دو عزیز برای انتشار این آگاهی عظیم صحبت کردیم.

در نهایت تمام این‌ها هدف از انتشار این مقاله که به عنوان اولین مقاله صفحه قانون جذبه، آشنا شدن مخاطب با دنیای استرهیکس و همسرش جری هیکس بوده.
آیا شما در مورد استر و جری مطالبی رو می­دونین که در این صفحه نوشته نشده؟ لطفا برامون بنویسین تا دوستامون هم بخونن و لذت ببرن…

امیدوارم همیشه در ارتعاش عشق و ثروت مرتعش بشین.