یه دوستی دارم که مدام می­گه:

ای بابا من که تمرین­هایی که گفتی رو هم انجام دادم. هر روز با حس مثبت و فکر مثبت دارم پیش می­رم. پس چرا قانون جذب برای من جواب نداده؟

شما چطور؟

آیا شما هم جزء اون دسته از عزیزان هستید که فکر می کنند قانون جذب با اونها سر دنده لج افتاده؟

بهتون حق می دم چون خود بنده هم در همین جایی که شما ایستادید بودم. تا این که روی این نقطه تاریک از زندگیم نور آگاهی تابیده شد و نجات پیدا کردم.

دوست دارین شما هم از دست این جمله از ذهنتون که می گه قانون جذب برای من جواب نمی ده راحت بشین؟

شاید مساله شما هم نزدیک به این مساله باشه که در این مقاله می خواهیم در موردش صبحت کنیم، پس با ما همراه باشید.

قانون جذب چی هست و حرف حسابش چیه؟

همونطور که در اکثر مقالات دیگه در صفحه قانون جذب در خدمت شما عزیزان عرض کردیم:

قانون جذب یک قانون کیهانی مثل تمام قوانین دیگه در جهان هستی هست. مثل قانون الکتریسیته یا قانون جاذبه زمین یا قوانین متقن در فیزیک. قانون جذب با این رویکرد مورد توجه قرار گرفته:

در این جهان هر چیزی شبیه به خودش را جذب می کند.

در این هستی همه انرژی­ها که در یک سطح از فرکانس، در حال ارتعاش هستند همواره در کنار هم قرار می­گیرند.

هر چیز که شما فکر کنید و اون رو عمیقا احساس کنید وارد تجربه های شما خواهد شد.

احساس و ارتعاش شماست که اتفاق­های زندگی شما رو تعیین می­کنه.

یا طبق تعریف مولانا:

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند

باقیان از باقیان هم سرخوشند

ناریان مر ناریان را جاذب‌اند

نوریان مر نوریان را طالب‌اند…

و هزاران تعریف دیگه که همگی در حال انتقال یک مفهوم هستند و همه هم درست هستند.

دلیل عدم کار کردن یا جواب دادن قانون جذب. کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب.ارتعاش و افکار. استر هیکس.قانون جذب.نقش باورها

آیا شما همه رازهای قانون جذب رو می دونین؟

اما سوال این جاست که چرا با این که همه از این آگاهی ها استفاده می کنند اما عده کمی از اون نتیجه می گیرن؟ یا به عبارتی چرا قانون جذب به یک عده جواب نمی­ده یا کار نمی­کنه؟


تو این مقاله اصلی­ ترین دلیل عدم کار کردن قانون جذب یا اصلی­ ترین دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب رو خدمت شما معرفی می کنیم:

حس بی لیاقتی یا احساس عدم لیاقت و ارزشمندی، اصلی­ ترین دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذبه.


حس بی لیاقتی و بی ارزشی، اصلی­ ترین دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب:

بسیاری از افراد با قانون جذب میونه خوبی ندارن، همیشه می گن:

1- من از قانون جذب استفاده کردم، اما جوابی که باید بگیرم رو نگرفتم.

2- قانون جذب برای من کار نمی کنه.

3- اصلا نمی دونم دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب چی هست؟

و ممکنه دلسرد بشن و دیگه دنبال قانون جذب که بسیار مهمه رو نگیرن و بگن خوب دیگه قانون جذب برای من جواب نمی­ده پس دیگه کلا بیخیال.

اما یک سوال از تمام دوستانی که می گن قانون جذب جواب نمی ده دارم؟

شده تا حالا شما از یک پریز که می دونین جریان برق داره استفاده کنید و ببینین مثلا چراغ روشن نشد. در این حالت ممکنه که شما بگین خوب جریان برق و الکتریسیته وجود نداره؟ خیر

شما این کار رو نمی کنید بلکه همه چیز رو با قانون الکتریسیته هم جهت می کنید تا بتونید از جریان برق استفاده کنید.🤞🤞🤞

در مورد قانون جذب هم این  داستان صادقه. این که قانون جذب به شما جواب نداده یا براتون کار نکرده دلیل بر این که قانون جذب وجود نداره نیست.😊

دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب.عدم کار کردن یا جواب دادن قانون جذب.استرهیکس. قانون جذب.سرای این تو هستی. همه چیز در مورد قانون جذب.دلایل نرسیدن به اهداف در قانون جذب.مستند راز و تاثیر افکار و احساسات در جذب اتفاق ها

آیا به اندازه کافی حس لیاقت داری؟ آیا در عمق وجودت، خودت رو لایق رسیدن به تمام خواسته هات می دونی؟

شاید شما به اندازه کافی حس لیاقت ندارین؟

چون اصلی­ ترین مرحله در قانون جذب حذف افکار مقاوم هست که مرحله سوم یا دریافت رو شامل می شه. در این مرحله آبراهام که معلم معنوی استرهیکس هست بسیار تاکید داره که هر دو مرحله اول خیلی راحت انجام می شه. اما این که شما با افکار مقاوم که شامل حس عدم لیاقت و شایستگی و همچنین تردید جلوی مرحله سوم که همون مرحله دریافت هست رو نگیرید هم خیلی مهمه.

بسیاری از دوستان شاید به این مساله واقف نباشند که اصلا برای کائنات دادن یک هزار تومن یا هزار میلیارد دلار به ما هیچ تفاوتی نداره.

بلکه این خود ما هستیم که با ایجاد حس عدم شایستگی یا حس بی لیاقتی یا تردید جلوی رسیدن به اهداف و خواسته های خودمون رو می گیریم.

پس طبق معمول ذهن ما در حال گول زدن ماست برای این که در دایره امن خودش بمونه و ایراد رو از قانون جذب می گیره. اما در این مرحله ما باید با استفاده از تغییر باور ها و افکار این افکار مقاوم رو کنار بگذاریم تا به اهداف و خواسته های خودمون برسیم.

به همین سادگی.

 

حس عدم لیاقت و ارزشمندی از کجا نشات می گیره؟

خوب شاید حالا سوال پیش بیاد که این حس بی لیاقتی و بی ارزشی از کجا شروع شده؟

دوستان عزیزم اگر در زمان کودکی خود در خانواده مدرسه یا جامعه ای بودید که به هر دلیلی حس بی ارزشی و بی لیاقتی به شما دادند. این حس بی لیاقتی و عدم ارزشمندی در حال حاضر در وجود ما نهادینه شده.( می گم ما چون حدود 90 درصد از خانواده ها همین بودن همیشه. البته اونا تمام توان خودشون رو هزینه کردن و این اتفاق دلیلش عدم آگاهی بوده نه عمد و غرض خاصی).

دلایل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب.بی لیاقتی. بی ارزشی در قانون جذب.نقش حس بی لیاقتی در نرسیدن به اهداف. قانون جذب ارتعاش سرای این تو هستی

آیا شما هم در کودکی از طرف خانواده مدرسه یا جامعه رفتاری دیدین که حس بی ارزشی و بی لیاقتی به شما تلقین شده باشه؟

به همین دلیل هم  2 مرحله اول قانون جذب رو خیلی عالی انجام می دیم اما در مرحله سوم که باید افکارمون هم جهت با خواسته هامون باشه. یعنی افکار مقاوم نداشته باشیم که حس مقاوم هم ایجاد نکنیم، در این مرحله ذهن ما شروع می کنه به:

1- تو اون قدرها هم که باید خوب نیستی.

2- مگه تو کی هستی که بخوای به این هدف برسی؟

3- تو لیاقت نداری.

4- یادته پدر مادرت یا فلان شخص به تو ثابت کرد که تو لیاقت نداری؟

5- تو به اندازه کافی ارزشمند نیستی که بخوای به این هدف برسی.

خوب اگه این جملات یا شبیه این در ذهن شما تداعی می شه. خیلی خوشحال باشید که اصلی ترین دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب رو در زندگی خودتون شناسایی کردین.

افکار مقاوم که عبارتند از حس تردید، عدم لیاقت و عدم شایستگی؛ در مرحله سوم  قانون جذب ترمز بسیار قوی برای نرسیدن به هدف و در نتیجه نقض قانون جذب هستند.

خبر خوب اینه که ذهن انسان منعطفه و می تونین احساس بی لیاقتی و بی ارزشی رو به احساس لیاقت تبدیل کنید. برای مشاهده آموزش افزایش حس لیاقت و ارزشمندی روی این لینک کلیک کنید.

 

 

در این مقاله در مورد قانون جذب و اصلی­ترین دلیل کار نکردن یا جواب ندادن قانون جذب صحبت کردیم. شما هم اگر زمانی بوده که از قانون جذب جواب نگرفتین خوشحال می شیم با ما به اشتراک بگذارین تا دوستان دیگه هم استفاده کنند.

امیدوارم همیشه در ارتعاش عشق و ثروت مرتعش بشین.